System monitoringu - Stocznia Gdynia

 

        Budowa systemu monitoringu na terenie Stoczni Gdynia składać się będzie z dwóch etapów: instalacji testowej oraz instalacji docelowej. Instalacja testowa, która została już wykonana miała na celu przekonanie inwestora do wybrania technologii radiowej jako najlepszej dla tego typu obiektów jakim jest teren stoczni.
        Zastosowanie technologii radiowej na takim obiekcie daje jedyną w tej technologii możliwość przenoszenia kamer lub instalację dodatkowych w razie zaistniałych potrzeb przy budowie statków. Z uwagi na potencjalny duży poziom zakłóceń przemysłowych jaki może występować na terenie stoczni większość głównych połączeń radiowych zaprojektowano w topologii punkt – punkt. System punkt Wielopunkt zastosowano jedynie jako możliwość późniejszej rozbudowy systemu monitoringu wizyjnego.
        Projekt i realizacja: firma MIRARE sp. z o.o. – dostawca kamer AXIS partner technologiczny w planowaniu i projektowaniu rozmieszczenia kamer, oraz firma WiNet – dostawca systemów radiowych  OSBRiDGE, wykonawca i partner technologiczny w projektowaniu, budowie i uruchamianiu systemu radiowego.

Poniżej przestawiamy zdjęcia z wykonanej instalacji testowej tymczasowej.