OSBRiDGE, sieci bezprzewodowe 5 GHz 2,4 GHz - WINet Kalisz

Malarz zabezpieczy firmowy WLAN?

2007.03.26
Źródło: Computerworld

Amerykańska firma EM-SEC Technologies poinformowała o zakończeniu testów i planach wprowadzenia do sprzedaży farby skutecznie blokującej... sygnał sieci Wi-Fi. Rozwiązanie to przeznaczone jest dla firm i instytucji, które korzystają z bezprzewodowych sieci i chcą skutecznie zabezpieczyć się przed intruzami.

Nowy produkt EM-SEC Technologies nazwano Coating Solution - firma twierdzi, że z przeprowadzonych przez nią testów wynika, iż farba w 100% blokuje sygnał sieci Wi-Fi. Wystarczy pokryć jej warstwą ściany budynku czy pomieszczenia, by wykorzystywana w jego wnętrzu sieć Wi-Fi stała się niedostępna dla kogokolwiek z zewnątrz.

Przedstawiciele firmy mówią, że ich produkt - dumnie nazywany "elektromagnetyczną fortecą" - przeznaczony jest dla firm oraz instytucji rządowych (np. agencji zajmujących się bezpieczeństwem). Warto wspomnieć, iż farba testowana była nie tylko przez EM-SEC Technologies, ale także przez amerykańską Marynarkę Wojenną oraz NSA.

Na razie nie wiadomo, czy Coating Solution trafi również na rynek konsumencki - przedstawiciele producenta tłumaczą, iż jej zastosowanie w domu może uniemożliwić np. korzystanie w nim z telefonów komórkowych. Niewykluczone jednak, że tę właściwość farby chętnie wykorzystają kina, które stosując ją mogą skutecznie uniemożliwić korzystanie podczas seansów z telefonów komórkowych.