Archiwum

Komisja Europejska kontroluje częstotliwości

2006.12.18
Źródło: Computerworld

Komisja Europejska chce kontrolować zakresy częstotliwości radiowych używanych w UE przez urządzenia typu SRD (Short Range Devices; krótkiego zasięgu), aby zachęcić użytkowników do szerszego korzystania z takich rozwiązań.
Do klasy urządzeń SRD należą m.in.: bezprzewodowe klawiatury komputerowe, słuchawki oraz inne bezprzewodowe rozwiązania powszechnego użytku, które wymieniają sygnały radiowe z otoczeniem, znajdującym się w bezpośredniej bliskości.

więcej...

Bliżej domu

2006.11.23
Źródło: Computerworld

III Forum: Chociaż proces konsolidacji rynku szerokopasmowego postępuje, to nadal małe, lokalne sieci stanowią bardzo znaczącą część rynku Internetu w Polsce.

więcej...

Gigabit Ethernet w punktach dostępowych

2006.11.22
Źródło: Computerworld

Atheros (producent układów scalonych) zamierza wprowadzić do swoich wszystkich produktów, używanych do budowania punktów dostepowych Wi-Fi, technologię Gigabit Ethernet.

więcej...

"Nie" dla darmowego internetu w miastach

2006.11.21
Źródło: Computerworld

III Forum: Darmowy bezprzewodowy dostęp do internetu dla wszystkich może być nośnym hasłem wyborczym ale w praktyce się nie sprawdza. Tak przynajmniej uważa Tomasz Chlebowski, dyrektor handlowy NASK. Według niego, niemal wszystkie tego typu projekty zakończyły się fiaskiem a jedyną szansą dla powszechnych miejskich sieci bezprzewodowych są przedsięwzięcia czysto komercyjne lub działające na zasadzie partnerstwa publiczno-prywatnego.

więcej...

Szybko, coraz szybciej

2006.11.21
Źródło: Computerworld

III Forum: Zasięg internetu dzięki technologiom bezprzewodowym obejmuje już całą Polskę. Teraz pozostaje pytanie czy przepustowość łączy będzie rosła w nieskończoność.

więcej...

Standard transmitowania obrazów HDTV drogą radiową

2006.11.06, PN
Źródło: Computerworld

Czterech czołowych producentów telewizorów powołało do życia razem z innymi, mniejszymi firmami grupę roboczą o nazwie WirelessHD Special Interest Group, która opracuje standard dla radiowych połączeń obsługujących domowe urządzenia elektroniczne, w tym HDTV.

 

więcej...

Powiatowy WiMAX dla samorządów, czy biznesu

2006.09.15, PT
Źródło: Computerworld

Podczas dyskusji na XXII Krajowym Sympozjum Telekomunikacji i Teleinformatyki w Bydgoszczy, Anna Streżyńska, prezez Urzędu Komunikacji Elektronicznej poinformowała o planowanej zmianie kryteriów oceny ofert w przetargach na rezerwację częstotliwości. Cena przestanie odgrywać główną rolę. To zaś otwiera furtkę, aby dysponentami częstotliwości 3,6-3,8 GHz (WiMAX) zostały samorządy. 

 

więcej...

WiMAX Forum przyznało pierwsze certyfikaty

Źródło: Computerworld

WiMAX Forum przyznało 19 stycznia certyfikaty pierwszym czterem produktom. Certyfikat potwierdza, że rozwiązanie jest w pełni zgodne z bezprzewodową technologią 802.16-2004.

więcej...

WLAN i nowe technologie

Źródło: Computerworld

Producenci rozwiązań WLAN podają w specyfikacji technicznej szybkość z jaką oferowany produkt transferuje dane drogą radiową. Należy jednak pamiętać, że w przypadku sieci bezprzewodowych protokoły zajmują tak dużą część pasma przenoszenia danych, że rzeczywista przepustowość połączenia jest dużo mniejsza niż teoretyczna.

więcej...

Wi-Fi całkowicie bezpieczne

Źródło: Computerwold

Meru Networks, jeden z większych dostawców bezprzewodowych rozwiązań do przesyłania danych i głosu (VoIP), twierdzi, że znalazł sposób na znaczne zwiększenie bezpieczeństwa połączeń Wi-Fi. Firma wykorzystuje w tym celu właściwości kanału radiowego, którym przesyłany jest sygnał, używając jednocześnie zaawansowanego szyfrowania danych, zagłuszania niepożądanej transmisji oraz mikroskanowania pakietów, pochodzących z różnych punktów dostępowych.

więcej...