Dystrybutor OSWAVE

 

System OSWAVE jest to produkt wspomagany przez firmę OSLiNK producenta sprzętu OSBRiDGE.

Oprogramowanie OSWAVE jest przeznaczone dla urządzeń radiowych typu SOC (System On Chip) – Atheros AR2312, AR2313, AR2316 i AR5312.

Obecnie oprogramowanie można instalować w urządzeniach typu:

- podwójny moduł radiowy 2,4GHzi 5GHz:
 
Trendnet TEW-510APB,
  SparkLAN WX-7800A,
  Tonze AW-6660,
  Alfa Network AWAP803

- pojedynczy moduł radiowy:
  Ubiquiti WISPStation5,
  Engenius EOC-5610,
  Engenius EOC-2610,
  Ubiqiuiti Nanostation2,
  Ubiqiuiti Nanostation5,
  Ubiqiuiti PowerStation2,
  Ubiqiuiti LiteStation2,
  Ubiqiuiti LiteStation5,
  Wistron Neweb CA8-4,
  Wistron Neweb CE8-1,
  OvisLink AirLive WLA-5000AP and WLA-5000APv2,
  Wistron RDAA-81 (Wistron CA8 PRO),
  La Fonera FON Access Point.

Pełna lista urządzeń na www.oswave.com

Największą zaletą oprogramowania OSWAVE jest jego funkcjonalność, zwiększenie wydajności danego urządzenia a także zaawansowane możliwości konfiguracyjne, które uzyskujemy po zainstalowaniu tego oprogramowania.

Tak więc uzyskujemy wszystkie cechy i możliwości konfiguracyjne, które są takie same jak w urządzeniach OSBRiDGE 5XLi, 5GXi czy 5XL. 

Dodatkową funkcją jest możliwość pracy w trybie Access Point, która jest nie dostępna w urządzeniach OSBRiDGE 5XLi, 5Gxi, 5XL. Tryb ten jest możliwy do uzyskania dzięki temu, że urządzenia CA8-4 czy OvisLink posiadają większą ilość pamięci RAM. Należy jednak mieć na uwadze, że urządzenie nie będzie miało takiej wydajności jak urządzenie OSBRiDGE 5G na pojedynczym interfejsie.

Zalety oprogramowanie OSWAVE względem oryginalnego oprogramowania:

Z uwagi na duże możliwości samego oprogramowania możemy zastosować te urządzenia w wielu sytuacjach, które z w wersji oryginalnym oprogramowaniem były słabo użyteczne:

  • możliwość wykorzystania tego typu urządzeń jako punktów dostępowych pracujących na częstotliwości 2,4GHz. Dzięki znacznie większej ilości pamięci RAM dostępnej w tym urządzeniu w porównaniu z innymi dostępnymi na rynku praca w tym trybie będzie znacznie lepsza. Dodatkowo urządzenie posiada unikalną cechę – możliwość regulowania szerokości kanału co znacznie podnosi odporność na zakłócenia,
  • praca w trybie Access Point daje możliwości tworzenia sieci w postaci niewielkich komórek odpornych na zakłócenia bez konieczności inwestowania znacznych środków finansowych, a uzyskując możliwości funkcjonalne takie same jak urządzenia OSBRiDGE.
  • praca w trybie „Point to Point Bridge Master” i „Point to Point Bridge Slave” - wydajny tryb mostu bezprzewodowego PtP z funkcją agregacji pakietów,
  • praca w trybie „pooling station” - możliwość współpracy jako stacja kliencka z bazą OSBRiDGE 5G.

    Jeżeli chcą Państwo przekonać się o możliwościach oprogramowania dostępna jest bezpłatna wersja testowa. Po zainstalowaniu będzie ona pełnowartościową wersją. Po upływie 24 godzin pozostanie jednak możliwość powrotu do oryginalnego oprogramowania.