OSBRiDGE, sieci bezprzewodowe 5 GHz 2,4 GHz - WINet Kalisz

Szybkiego internetu szybko nie będzie

WOJSKO NIE MA OCHOTY ODDAĆ SWYCH CZĘSTOTLIWOŚCI

więcej...

Analitycy o LTE

Sieci LTE (ang. Long Term Evolution) mogą być nawet kilkadziesiąt razy szybsze niż obecnie wykorzystywane przez operatorów komórkowych, oferujących usługi telefoniczne i bezprzewodowy internet. Dzięki nim można np. oglądać wideo w wysokiej rozdzielczości w komórkach i szybko przesyłać duże pliki przez internet.

więcej...

Cud mniemany, czyli internet hula po całej Polsce

Źródło: Gazeta
2009.02.16

Warto przeczytać !!!

Przez biurokratyczną pomyłkę zablokowane są miliony euro unijnych dotacji na rozwój sieci w kraju. Bo z map MSWiA wynika, że internet jest praktycznie w całej Polsce.

więcej...

Połączenie Wi-Fi o długości 90 km

Źródło: Computerworld
2008.03.18

Intel zademonstrował bezprzewodowe połączenie 802.11, które może transmitować dane z szybkością 6 Mb/s na odległość do 90 kilometrów.    więcej...

WLAN cztery razy szybciej

Źródło: Computerworld
2008.03.17

Naukowcy z Federalnego Instytutu Technologicznego w Zurichu wykorzystali technologię MIMO (Multiple Input Multiple Output) do zwiększenia przepustowości sieci Wi-Fi z 56 do 216 megabitów na sekundę. więcej...

WiMAX u sołtysa

Źródło: Computerworld
2007.08.13

Technologia WiMAX schodzi pod strzechy, i to dosłownie. 10 sierpnia w gminie Przesmyki (powiat siedlecki) uruchomiony został program E-Sołectwo.   więcej...

Dostęp do Internetu na Ścianie Wschodniej

2007.06.26
Źródło: Computerworld

Za ok. 300 mln euro powstanie Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej (SSPW). Wzorem jest Małopolska Sieć Szerokopasmowa (MSS). W ocenie Ministerstwa Rozwoju Regionalnego na początku 2007 r. ponad milion gospodarstw domowych w województwach Polski Wschodniej nie miało dostępu do Internetu szerokopasmowego.

więcej...

WiMAX: przetargi na życzenie ciąg dalszy

26 czerwca 2007
Źródło: Computerworld

Dwa lata temu Urząd Miejski w Gdańsku rozpoczął projekt Wireless City Gdańsk, który miał zapewnić szerokopasmową komunikację bezprzewodową w standardzie WiMAX na terenie całego miasta. więcej...

Infrastruktura publiczna

2007.06.21
Źródło: Computerworld

Małopolska Sieć Szerokopasmowa to pomysł na pomost pomiędzy operatorami ogólnopolskich sieci, a lokalnymi operatorami sieci dostępowych i dostawcami usług, którzy chcą dotrzeć do użytkowników w mniejszych miejscowościach. Projekt ten uzyskał aprobatę Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, które chce go prezentować jako wzorcowy przedstawicielom innych województw. więcej...

WiMAX: Przetargi na życzenie

2007.06.15
Żródło: Computerworld

Jeżeli samorządy z danego regionu przedstawią Urzędowi Komunikacji Elektronicznej spójny pomysł na internet bezprzewodowy, to UKE zorganizuje tam przetarg na bezprzewodowy dostęp do sieci w paśmie 3,6-3,8 GHz (WiMAX).

więcej...

Mobilny WiMAX wygrywa ze stacjonarnym

2007.04.27
Źródło: Computerworld

Według analityków grupy In-Stat mobilna wersja standardu WiMAX (IEEE 802.16e) zaczyna powoli wypierać stacjonarne wdrożenia tej technologii (802.16d). W nowym kierunku podążają już dotychczasowi liderzy rynku "fixed WiMAX" tacy, jak Intel, Fujitsu, Wavesat oraz Sequans.

więcej...

Mobilny WiMAX wchodzi pod strzechy

2007.04.10
Źródło: Computerworld

Obserwatorzy rynku telekomunikacyjnego przekonują, że mobilna wersja standardu WiMAX (IEEE 802.16e) coraz częściej przekształca się z czystej teorii w praktyczne wdrożenia. Być może technologia popierana m.in. przez Intela i Motorolę rozpoczęła właśnie swój pęd ku popularności.

więcej...

WiMAX wstępem do 4G

2007.04.02
Źródło: Computerworld

Sprint Nextel ogłosił, że jako pierwszy operator na świecie zamierza wykorzystać technologię WiMAX do stworzenia sieci mobilnej czwartej generacji (4G).

więcej...

WiMAX we wrześniu

Żródło: Rzeczpospolita

Beneficjentami nowego przetargu na radiowe częstotliwości mają być lokalne samorządy i mali operatorzy.
Prawdopodobnie we wrześniu zaczniemy przetargi na częstotliwości radiowe 3,6- 3,8 GHz - powiedziała wczoraj Anna Streżyńska, szefowa Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Nie będzie przetargu ogólnopolskiego, ale kilkadziesiąt lokalnych. UKE liczy, że uda się je przeprowadzić mniej więcej w cztery miesiące. Firmy telekomunikacyjne czekały na tę informację od pół roku, ale nie będą całkiem zadowolone z formuły przetargu. Przynajmniej największe z nich.
więcej...

Malarz zabezpieczy firmowy WLAN?

2007.03.26
Źródło: Computerworld

Amerykańska firma EM-SEC Technologies poinformowała o zakończeniu testów i planach wprowadzenia do sprzedaży farby skutecznie blokującej... sygnał sieci Wi-Fi. Rozwiązanie to przeznaczone jest dla firm i instytucji, które korzystają z bezprzewodowych sieci i chcą skutecznie zabezpieczyć się przed intruzami.

więcej...

PO złożyła wniosek dotyczący internetu i e-urzędu

Klub Radnych Platformy Obywatelskiej zgłosił na marcowej Sesji Rady Miejskiej Kalisza oficjalne wnioski o przytępienie miasta do opracowania założeń i przygotowywania projektów inwestycyjnych w zakresie tworzenia w Kaliszu bezprzewodowej sieci dystrybuującej internet droga radiową oraz e-Urzędu Miasta Kalisza. więcej...

WLAN zalewa świat

Źródło: Networld

Jak twierdzą analitycy Infonetics Research w ubiegłym roku światowe przychody ze sprzedaży osprzętu do tworzenia i obsługi sieci WLAN osiągnęły pułap 2,8 mld USD i były o 18 proc. większe niż w 2005 r. Jest to trzeci z kolei rok, w którym zanotowano dwucyfrowy wzrost dynamiki sprzedaży urządzeń do budowania bezprzewodowych sieci lokalnych.

więcej...

Gigabitowy WiMAX

13 marca 2007
Źródło: Computerworld

IEEE rozpoczął prace nad technologią WiMAX (określaną już przez niektórych jako technologia 4G), która pozwoli przesyłać dane drogą radiową z szybkością 1 Gb/s. IEEE zapowiada, że standard 802.16 m będzie gotowy w 2009 r.

więcej...

GSM nadal mocne, WiMAX musi poczekać

2007.02.02
Źródło: Computerworld

Rozpowszechniona na niemal całym świecie technologia GSM/CDMA przez najbliższe lata będzie nadal dominującym sposobem uzyskiwania łączności w ruchu. Jak przekonują analitycy Dell'Oro Group, popularność promowanego standardu WiMAX (IEEE 802.16e) będzie rozwijać się stosunkowo wolno, głównie przez brak rdzennego wsparcia tej technologii dla przesyłania głosu - w dalszym ciągu najbardziej istotnej usługi z punktu widzenia odbiorcy końcowego.

więcej...

Wi-Fi Alliance ułatwia zabezpieczanie WLAN

2007.01.08
Źródło: Computerworld

Grupa certyfikująca produkty Wi-Fi podjęła prace nad sposobami lepszego zabezpieczania bezprzewodowych sieci LAN. 

więcej...

Socjalizm szerokopasmowy

18 grudnia 2006
Źródło: Computerworld

W zakończonej niedawno kampanii samorządowej kilka miast zadeklarowało, że będzie oferować swoim mieszkańcom bezpłatny, bezprzewodowy dostęp do Internetu. Wcześniej infrastrukturę dostępową Wi-Fi zaczęły budować San Francisco oraz Amsterdam, zaś rada miasta Manchester ma zamiar podobną usługę dać swoim obywatelom od przyszłego roku.

więcej...